נקודות ביקורת על בתי כנסת

·         כנסיות, מסגדים ואף מקדשים של עובדי אלילים הרבה יותר יפים.
לדעתי נורא חשוב שלבתי כנסת תהיה גם חזות חיצונית יפה.

·         בית כנסת ספרדי, בית כנסת אשכנזי, בית כנסת ליוצאי רומניה - מיותר לחלוטין, אני חושב שלכל שכונה או קהילה אזורית צריך להיות בעיקרון בית כנסת מרכזי אחד. כל ישראל אחים לא?

·         פעילות צדקה- למשל מתן ארוחות חמות להומלסים ונזקקים שניתן לעשות אותה גם מחוץ לבית הכנסת, תבורך. ניתן גם לשים קופת צדקה בכניסה לבית הכנסת- קופה לנזקקים וקופה לבית הכנסת עצמו או קופה אחת לשניהם.

·         אירועי תרבות שלא קשורים בהכרח לדת, לבתי כנסת בכל זאת אמור להיות מקום חשוב בקהילה, מעבר לתפילות ובר מצוות.

·         מעמד האישה- בחברה של המאה ה21 יש עדיין מקום אחד בו נשים באופן בולט לא שוות לגברים ומקום זה הוא בתי הכנסת, שם הם נדחקות לאזור מוגדר ונפרד משאר המתפללים ולא לוקחות חלק אקטיבי בתפילה ולא זאת אלא שבניגוד לגברים אין להם את הזכות לעלות לתורה. אלוהים מקבל גם תפילות של נשים כמו שתפילת חנה אם שמואל לילד התקבלה ובעבר היו גם נביאות. אם ככה מדוע עדיין אין מעמד הנשים שווה לגברים בענייני תפילה? לא ידוע לי על כך שהדבר נאסר בתורה למשל ואם כך מדוע לא? הצמדות לעבר שהוא לא בהכרח כבר רלוונטי או התירוץ של פיתוי והסחת דעת בזמן התפילה אינם תופסים.

·         יפה שהמתפללים יבואו בבגדים בצבעי כחול-לבן כדי ליצור חזות אחידה ויפה, בעיקר בתפילות של שבת ויום טוב. אך אין להכריח זאת. זהו דבר שכעיקרון כבר נהוג בבתי כנסת של רגילים (חילונים המאמינים בה' והולכים להתפלל).

·         יש מקום לשירה בזמן התפילה ולנגינה בכלים : "נקדמה פניו בתודה. בזמירות נריע לו".

·         לוח המודעות של בית הכנסת הוא מקום חשוב בו ניתן לשים זמני תפילות, דבר שלא ידוע בדרך כלל למתפללים הלא קבועים ולמצטרפים החדשים ומודעות על אירועים שונים שיעניינו את הציבור וכמובן, המלצה על ספר זה.