אופנה יהודית 

הנה כאן מקום פתוח לחלוטין בדת היהודית, אין מצווה אחת בנוגע ללבוש או אופנה בתנ"ך והמקום היחיד שמוזכר בו עניין הלבוש הוא בסיפור אדם וחווה. נראה אם כך שלאלוהים לא משנה לחלוטין מה ילבש האדם ומבחינתו שאפילו ילך עירום.

 נוהג אחד ברור הוא ללבוש כיפה לסמן אדם דתי, אך כיפה היא למעשה כיסוי ראש וכל כיסוי ראש אחר כמו כובע, מטפחת או בנדנה יעשו זאת באותה מידה, אם כך אין חובה גם ללבוש כיפה אלא אפשר ללבוש את אחד מתחליפיה ומכיוון שאין הכיפה נזכרת כלל בתורה גם זאת לא חובה.

 החרדים, המגזר הדתי היחידי בעל תלבושת אחידה, נוהגים ללבוש שחור, צבע שהוא בעל קונוטציות שליליות בדרך כלל ושמאד חם ללבוש אותו בקיץ, מה גם שהלבוש השחור גורם להם להראות כעורבים ובכלל במקור זהו מנהג שבא להנציח את הגלות ואת הסירוב שלהם להאמין שהקמת מדינת ישראל הוא סימן בדרך לגאולה. אני בדעה שבימי משיח יחזרו המאמינים ללבוש לבן, סמל הטוהר, כסימן לגאולה. לפחות בשבת וחג.

טלית היא בגד עליון העשוי מבד (בדרך כלל צמר), בצורה מלבנית, כאשר בארבע פינותיו שזורים חוטי הציצית. את הטלית לובשים הגברים בזמן התפילה בבית הכנסת (בדרך כלל בתפילת שחרית ומוסף), כדי לקיים בה את מצוות ציצית. כל זה טוב ויפה אך למה ללבוש תמיד את הטלית מתחת לבגדים? לי דווקא נראה שהיא נועדה להיות בגד עילי ואני חושב שלא רשום בתנ"ך משהו נגד זה שיהיו לה כיסים קטנים והיא תהיה מעין שכפ"ץ עם עוד חוטים. אבל זה רק רעיון... צריך דוגמנים. ואין אני מומחה לאופנה.