המספרים והבריאה

סיפור הבריאה אולי אגדה אך הוא בעל משמעויות תאיסטיות ורוחניות ואם תשימו לב רשמתי רבות על תחילת ספר בראשית בספר זה אף שאני חושב שזאת אגדה (אך אגדה מהאל).

בתחילת חודש יולי 2009 יצרתי בעזרת סיפור הבריאה וסולם ההתפתחות האנושית הקבלית (שאת סודו בן-דודי המלומד בדרכי הקבלה לימד אותי) והוספתי עוד כמה אלמנטים רוחניים ויצרתי סולם שנושא משמעויות רוחניות שונות ומכיל בתוכו פחות או יותר, לעניות דעתי, את כל משמעויות העולם – מכיוון שמכיל בתוכו את כל הבריאה, בנוסף למשמעויות רוחניות נוספות.

אף שלדעתי לסולם שיצרתי ממספר אלמנטים רוחניים יש משמעויות מיסטיות, לעניות דעתי הוא בעיקר שימושי לצרכי תקשורת. ולא אפרט כאן על כך.

 

ולפניכם הסולם:

0 – התוהו, כלום, כאוס. לפעמים מתייחסים אליו, אך בדרך כלל במספרים המורכבים ממספר ספרות והכוללים גם אפס מתעלמים ממנו – כשמספר מורכב ממספר ספרות, המשמעות שלו מורכבת מהמשמעויות השונות של המספרים המרכיבים אותו.

1 – אור, אהבה, התחלה.

2 – שמיים, גם סמל לפסגה של משהו וגם סמל לרוחניות, לדת ולאמונה – אף שהאל עצמו לא מסומל באמת אך ורק על ידי המספר הזה ולמעשה אף מספר לא מייצג ספציפית את האל בסולם. משמש גם לחיוב.

3 – ארץ, אדמה, חול, חומר, מסמל את העם והאנשים המרכיבים אותו, ארציות וחומריות, נישואים, וגם שלילה. 3 אך גם 8 מסמלים כסף ורכוש בין היתר.

4 – שינוי, אנרגיה, זמן, היסטוריה, אש, התרחשויות, אך גם מוות באופן סמלי (מכיוון שצמחים הם שלב לפני בעלי החיים בסולם ההתפתחות והחיים מסומלים על ידי 5 וזאת אף שלמעשה יש בצמחים חיים).

5 – חיים, בעלי חיים, כיף והנאה, רגשות.

6 – בני אדם בשלב ההתפתחות הראשונית לפני הציוויליזציה – דרגת "מדבר" לפי הקבלה ועל כן גם דיבור ויכולת דיבור. מסמל גם אנושיות ואת בני האדם, מסמל נשים ובנות. מבחינת דתות – האסלאם מסומל על ידי המספר 6 לפי יום המנוחה שלהם.

7 – דעת, שכל, מחשבות, ידע, מיניות, חופש, מוסר המבוסס על שיקול דעת, האנושות בדרגת התפתחות של ציוויליזציה וחקלאות (גם כיום) וגם חטא ושטן. מבחינת דתות – היהדות מסומלת על ידי המספר 7 לפי יום המנוחה שלהם.

וזאת לפי שגם יום המנוחה של האל וגם חטא גן העדן התרחשו ביום השביעי.

8 – חיים, חיי נצח או לפחות מוארכים, מלאכים (לא בהכרח במובן של ישויות עיליות), קהל וצופים, האנושות בשלב העתידי שבו היא תשיג לפי אגדת גן העדן את פרי עץ החיים. מסמל גם כסף. מבחינת דתות – הנצרות מסומלת על ידי המספר 8 לפי יום המנוחה שלהם (ראשון זה כאילו שבת ועוד 1).

9 – אדם "העומד על שתי רגליו", גברים/בנים, אומץ ותעוזה, המשיח, האנושות בשלב עתידי שקשה אפילו לדמיין כשתגיע באמת לרמה הדומה לאלוהות.

 

והוספתי גם סולם נלווה, "סולם עכו"ם", לפי בסיס 12:

10 – כמו בסולם הרגיל, 1 וגם 0 ביחד.

11 – מזל.

12 – סיום.

13 – התחלה מחדש, המשך.

 

ובכן, לא באמת מובטח שיש לו באמת יכולות מיסטיות נסתרות, אף שאני בטוח בטענתי שהוא טוב מאד לתקשורת בין אנשים וזאת מכיוון בין היתר שהוא מכיל את כל האפשרויות הקיימות – בעיקר מגלל שהבריאה מוכלת בו ועל כן יש בו שימושיות רבה, מה גם שמספרים זה דבר נפוץ בדיבור ואפשר לתת להם עוד משמעויות מלבד סימול כמותי.

מה שכן, זה אולי ישמע לכם הזוי, אך השקעתי הרבה מחשבה הזויה בסולם הזה והוא אכן משלב מספר סולמות קיימים שידועים כבר בסגולותיהם הרוחניות הגבוהות ועל כן להרגשתי, גם אם אין לכך עדיין הוכחה, לסולם זה יש גם משמעויות מיסטיות נסתרות, שאולי יום אחד עוד נגלה.