עולם של "לא תרצח"

האם שמתם לב שאתם חיים בעולם של "לא תרצח", עולם שבו אתם לא חוששים שירצחו אתכם כשאתם הולכים לתומכם ברחוב ושבו אירועים מסוג זה נצפים בד"כ ע"י האזרח רק בזכות אמצעי התקשורת.. עולם שבו תוקפנות נחשבת בד"כ כלא מוסרית ושפשעים מגונים ע"י הקהילה. המוסר והדת והחוק ריסנו במשך ההיסטוריה את טבע האדם וכעת בטוח במידה רבה אף לישון על ספסל ברחוב.

מי מהם השפיע יותר זאת כבר שאלה אחרת, אבל דווקא בימי הביניים בהם האמונה הדתית היתה יותר נפוצה ושלטת אני מאמין שהפשע היה יותר נפוץ. וידוע שגם חרדים חוטאים בפשעים. אבל שימו לב שלמרות כל השחיתות והרוע שנמצאים בעולם, האנשים שאתם רואים ברחוב נתונים לקוד מוסרי או חוקי כלשהו שמונע מהם למשל להתפרע להנאתם אם מתחשק להם..

יש יתרונות רבים לחיים בעולם של "לא תרצח", אתה אומנם מוותר על זכותך להרוג מישהו כשהוא מעצבן אותך אבל אתה מקבל גם את השיחרור מהפחד להירצח [אם כי כמובן תמיד קיים סיכוי]. יש יתרונות בלדעת שהזרים שאתה פוגש בדרך הולכים אחרי קוד חוקים/מוסר/דת/מצפון ומידה מסוימת של ערכים. יש יתרונות בלדעת שהחברה שבה אתה חי דוגלת בכללותה בערכים של חופש, שיוויון וצדק [לפחות תיאורטית].