הקדמת הגאולה, טוב או רע?

החרדים ובעיקר נטורי קרתא טוענים שמדינת ישראל היא חטא מכיוון שהיא מעשה שנועד לקדם את הגאולה. ובהתאם לכך, הם מתנערים מדברים הקשורים למדינה ולתרומה לה, כמו גיוס לצבא והימנעות מעבודה. למעשה הם אומרים שכל הציונות והקמת מדינת ישראל  היתה טעות חמורה.

 

האמנם? אם אלוהים כלכך מתנגד למדינת ישראל מדוע הוא לא מנע את הקמתה, מדוע הוא איפשר לציונים לנצח במלחמת העצמאות למרות שדווקא הסיכויים היו לרעתם, מדוע הוא לא נתן אותנו בידי אויבינו כבעבר... זאת כמובן להוציא את האפשרות שהשואה היתה עונש על הקדמת הגאולה, ובמקרה כזה כבר שילמנו את המחיר והוא היה כבד.

 

מבחינת הקדמת הגאולה, הקמת מדינת ישראל וחזרת העם לארצו היא אכן חלק מהנפלאות אותם ציפו מהמשיח לבצע... ואם כך האם זה באמת כלכך רע לקדם את הגאולה ולעשות את מלאכתו של המשיח העתיד לבוא לקלה יותר? הרי כל מה שנשאר לו עכשיו זה להקים את בית המקדש השלישי...

 

אני אישית חושב שאם הייתי המשיח הייתי שמח אם חלק ממלאכתי היתה נעשית בידי אחרים או כמאמר הפתגם "מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים". הרי אף אחד ואני מאמין שבהם נכלל גם המשיח לא מחפש עבודה קשה.  ובקשר לטענות שמנענו מהמשיח חלק מהנפלאות שציפו לו, בזה שביצענו כבר חלק ממשימותיו המיועדות הרי שיש אפשרויות רבות לגאולה ומשימות בונוס רבות מעבר להקמת בית המקדש, לבחירתו.

 

בספר דברים נאמר "וְשָׁב ה' אֱלֹהֶיךָ אֶת שְׁבוּתְךָ וְרִחֲמֶךָ, וְשָׁב וְקִבֶּצְךָ מִכָּל הָעַמִּים אֲשֶׁר הֱפִיצְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ שָׁמָּה. אִם יִהְיֶה נִדַּחֲךָ בִּקְצֵה הַשָּׁמָיִם - מִשָּׁם יְקַבֶּצְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ וּמִשָּׁם יִקָּחֶךָ. וֶהֱבִיאֲךָ ה' אֱלֹהֶיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר יָרְשׁוּ אֲבֹתֶיךָ וִירִשְׁתָּהּ, וְהֵיטִבְךָ וְהִרְבְּךָ מֵאֲבֹתֶיךָ." אם כך.. קיבוץ הגלויות שהתרחש בסביבות זמננו נחזה בתנ"ך והוא מסימני ביאת המשיח ואם כך התקרבנו במידה מסוימת לביאתו הצפויה והאין זו סיבה לשמחה? שכן המשיח קרוב להגיע והקמת מדינת ישראל ושיבת ציון אליה הם למעשה סימנים מקדימים לביאתו, שכן חלק ממשימותיו כבר התרחשו.