המדרגה השמינית – האמונה במשיח

 

דברי הנביאים שמדברים על אחרית הימים כגון ישעיה, יחזקאל, זכריה, עובדיה, מיכה, צפניה ומלאכי מדברים בבירור על תקופה שנמצאת בימים רחוקים מימי הבית הראשון שבו התנבאו, ואשר נקראת לפעמים אחרית הימים או סוף הימים וזה אף על פי שהימים לא בהכרח יסתיימו לאחריה אלא פשוט יהפכו לשונים מאד.

 

ואפשר לקרוא את דברי הנביאים ולחבר את הפאזל והוא מורכב מ3 חלקים:

אסון גדול שיקרה על העם אך יסתיים בניצחון על כוחות הרשע – שאותו אני רואה כאירוע הידוע בקרב היהודים כיום כשואה שהתחוללה במלחמת העולם השנייה באמצע המאה ה20 ובה נרצחו על ידי הנאצים 6 מיליון יהודים ועמים רבים אחרים סבלו גם הם, היהודים מתוארים כחלק מהברית מהעם שאותו רשע גאוותני וכריזמטי תקף והם מתוארים למעשה כחלק מהכוחות שניצחו את אותו הרשע. ביהדות החוויה מתוארת לפעמים כחבלי משיח, האירוע שבו אלוהים מוחל על החטאים *הישנים* של העם ומאפשר להם כרצונם הזדמנות שלישית לחיים מקודשים.

החלק השני הוא תקומה והוא פשוט שיבת ציון השנייה וחזרתם ארצה בין היתר על כנפי נשרים מכל קצוות העולם של יהודים לתוך מדינת ישראל עצמאית חדשה. ואם הנבואות על החורבן לפני המשיח הם לא השואה, הנבואות על שיבת ציון אם זה לא הקייס מחייבות חורבן למעשה של מדינת ישראל וגלות נוספת רק כדי שתוכל להתרחש שיבת ציון – וכל יהודי בעולם שרוצה לעלות יכול לעלות, שיבת ציון זה לא לגרור את כולם בכח לפה, זה אומר למשל שמרבית העם מרוכזת בארץ ישראל וכל יהודי שרוצה ויכול להרשות לעצמו את הטיסה יכול לחזור לכאן... על כנפי נשרים.

החלק השלישי הם לבסוף ימי משיח או ימי משיחים (כי יש תיאוריה שאומרת שיהיו למעשה שני משיחים, על כך ברשומה אחרת) שבהם העולם ימצא לבסוף עניין בתורה וביהדות ויאמץ אותה בהמוניו וארץ ישראל ובליבה בית המקדש השלישי תבזיק כמו זרקור רוחני ענק לכל העולם ויהיה שלום עולמי וכל העולם יהיה מיוחד. לאור המצב המוסרי כיום של העם ומצב הדת האורתודוכסית המיושנת והלא מושכת, נראה שאנחנו עוד רחוקים מאותם ימי משיח ואני יכול רק לקוות שספר זה יביא בין היתר קצת לשיפור המצב כהכנה לשלב זה, בכל התחומים הדורשים כרגע התקדמות.

 

ואתם עדיין קטני אמונה? שני השלבים הראשונים של הפאזל כבר התגשמו לנגד עיניכם או לנגד עיני אביכם או סבותיכם ומתועדים תיעוד מודרני וכולם מאמינים שקרו מלבד בקרב מכחישי שואה שנחשבים לסוג של פושעים. אז מדוע שלא תאמינו לדברי הנביאים בדבר השלב השלישי של הגאולה שעתיד לבוא, בסך הכל זה מבשר דברים טובים ליהודים ולעולם ולא מבשר על חורבן ומלחמה נוספת אלא על שלום והתאחדות כלל עולמיים בראש מוסר שנובע מהתנ"ך. ומלך? זה כבר מוסבר במקום אחר בספר זה. באמת שאין מה לדאוג, הנבואה על המשיח זאת הפנטזיה הכי זוהרת שיכולה לקרות לעם היהודי בתולדותיו, היא לא רק נותנת את ההסבר הדתי הדרוש לשואה ולהקמת הבית השלישי – מוכן מראש 2500 שנה קודם, אלא גם מגשימה ומוכיחה למעשה את היהדות, לא רק בקרב היהודים אלא בקרב כל העולם.

 

ויש משפט על זה. אני מאמין (או קרדו אם רוצים להרשים עם לטינית) קצר :

"אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח" וזה משפט שהתקיים לפני שקרו 2 השלבים הראשונים בנבואת המשיח המפוזרת בדברי הנביאים ומדרגת אמונה נוספת המתוארת בספר זה. האמונה בביאת המשיח, היתה התקווה שהחזיקה את העם ביחד בגלות 2000 שנה ואחד מסודות ההצלחה להישרדותו, לאחר כל כך תפילות למשיח וכשהאמונה במשיח כל כך מושרשת בעם ונעשתה כל כך מרכזית באמונה היהודית (היא למשל אחת מ13 עיקרי האמונה של הרמב"ם, או הקרדו בניסוחו) זה בעיקר יהיה פספוס ענק לוותר על פנטזיה כזאת מתוקה רגע לפני שהיא עשויה לקרות. זה כאילו ששיקרנו לכל העולם ולעצמנו במשך 2000 שנה ועכשיו נאכזב את כל אלה שהאמינו ונצדיק את כל אלה שלעגו למאמינים על אמונתם זו.

 

אז בשורה התחתונה, למישהו בא לבנות מקדש?