אחרית הימים – התשובה היהודית - משיח בן דויד

דברי ישעיהו האמורים אודות "חוטר מגזע ישי" רומזים לכך שהגואל יהיה מזרע דוד המלך, בנו של ישי: "וְיָצָא חֹטֶר מִגֵּזַע יִשָׁי... וְנָחָה עָלָיו רוּחַ ה', רוּחַ חָכְמָה וּבִינָה... וְשָׁפַט בְּצֶדֶק דַּלִּים... וְהִכָּה אֶרֶץ בְּשֵׁבֶט פִּיו וּבְרוּחַ שְׂפָתָיו יָמִית רָשָׁע... וְגָר זְאֵב עִם כֶּבֶשׂ וְנָמֵר עִם גְּדִי יִרְבָּץ.... וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא שֹׁרֶשׁ יִשַׁי אֲשֶׁר עֹמֵד לְנֵס עַמִּים - אֵלָיו גּוֹיִם יִדְרֹשׁוּ, וְהָיְתָה מְנֻחָתוֹ כָּבוֹד". כך גם בירמיהו: "בַּיָּמִים הָהֵם וּבָעֵת הַהִיא אַצְמִיחַ לְדָוִד צֶמַח צְדָקָה וְעָשָׂה מִשְׁפָּט וּצְדָקָה בָּאָרֶץ. בַּיָּמִים הָהֵם תִּוָּשַׁע יְהוּדָה וִירוּשָׁלִַם תִּשְׁכּוֹן לָבֶטַח". וביחזקאל: "וְדָוִד עַבְדִּי נָשִׂיא לָהֶם לְעוֹלָם". זאת, בהתאם לשבועה שנשבע ה' לדוד, לפיה המלוכה מיועדת לו ולזרעו לעולם, ובהתאם לברכת יעקב לבניו, בה נאמר ששבט יהודה, שבטו של דוד, הוא הראוי למלוכה: "לֹא יָסוּר שֵׁבֶט מִיהוּדָה וּמְחֹקֵק מִבֵּין רַגְלָיו".

 לדעתי, אם אתה יהודי כנראה שיש בך גם מדם דויד: עלפי המסורת לשלמה היו אלף נשים, לדויד גם לא חסרו נשים וילדים וכך כנראה היה גם בהמשך הדרך, סביר להניח שדם דויד הספיק להתפזר במשך הדורות בקרב ישראל אחרי הכל עברו 3000 שנה מימי דויד, דורות דורות של נישואים וילדים ובכל מקרה גם ככה אף אדם אינו יכול לעקוב אחר השושלת שלו עד הבית הראשון. המקסימום שאני למשל יכול להגיע זה סבא של אבא שלי או סבתא של אמא שלי וגם כן לא מהזיכרון. ככה שאם יהודי מצליח להיות משיח יש סיכוי שהוא היה צאצא של דויד. התחרות פתוחה לכ-ו-ל-ם, כלומר לכל היהודים. בהצלחה J.

*~*~*~*~*~*~

 על פי חז"ל עתידים להיות שני משיחים:

משיח בן יוסף - המשיח הראשוני שיכונן את השלבים המעשיים-חומריים כהקמת מסגרות לאומיות וקיבוץ העם לארצו. כמו שהרצל או דויד בן-גוריון עשו או שזאת היתה התנועה הציונית בכללותה יותר מאשר איש מסוים.

משיח בן דוד - המשיח הרוחני-האידאולוגי שיביא את העם אל שלמותו הרוחנית.

משיח הוא למעשה אדם, דמות משכמו ומעלה אך לא יצור שמימי ולא יצור על-אנושי.  משיח על-פי היהדות הוא ילוד אישה. המסורת המקובלת גורסת כי משיח פוטנציאלי מצוי בכל דור, והוא יהפוך למשיח ממש, אם ההשגחה העליונה תסבור שהדור זכאי לכך.

כל אדם הטוען שהוא משיח, אינו אלא מועמד למשיחות עד אשר יקים את בית המקדש. למשל המקרה של שי אברהמוף מ2010 שטען שהוא המשיח (וייסד כת משיחית כלשהי שלא היתה כל כך טובה למאמיניה) אך מת ובית המקדש לא היה קיים, כך שאלא אם הוא יחזור מהמתים כמו שהנוצרים מאמינים על ישו ומאמיני הרבי מלבוביץ' היהודים מאמינים, שי אברהמוף הוא משיח שנכשל. אך אין לזלזל, הוא היה מספיק חשוב כדי שיופיע בדוגמא מספר זה, זמן מה לאחר התאבדותו בתלייה בתא מעצר. לפי האמונה יום אחד אכן יהיה משיח שיצליח ושמשימתו נכונה. המצב הדתי-פוליטי היום אינו מאפשר דרך נוחה להשגת המטרה של הקמת בית המקדש מכיוון שעל אתר הבנייה של בית המקדש העתידי עומד אל-אקצא, מסגד המקודש למוסלמים בכל העולם, על המשיח להתגבר על מצב טעון זה.

 *~*~*~

נבואות בדבר חבלי משיח:  וּבָעֵת הַהִיא יַעֲמֹד מִיכָאֵל הַשַּׂר הַגָּדוֹל, הָעֹמֵד עַל-בְּנֵי עַמֶּךָ, וְהָיְתָה עֵת צָרָה, אֲשֶׁר לֹא-נִהְיְתָה מִהְיוֹת גּוֹי עַד הָעֵת הַהִיא; וּבָעֵת הַהִיא יִמָּלֵט עַמְּךָ, כָּל-הַנִּמְצָא כָּתוּב בַּסֵּפֶר." (דניאל י"ב א'). האם זאת נבואה על השואה?! מקור השם: "כְּמוֹ הָרָה תַּקְרִיב לָלֶדֶת, תָּחִיל תִּזְעַק בַּחֲבָלֶיהָ, כֵּן הָיִינוּ מִפָּנֶיךָ ה':" (ספר ישעיה כו יז).