נר האמונה

חשוב לציין שהמעבר בשער נותן רק את האמונה באל נטו בלי לדעת שום דבר נוסף על האל, מלבד זה שהוא קיים ואת שמו או לפחות אחד מהם או דרך לפנות אליו או לכנותו ואת אמיתות הפסוקים של שער האמונה ובכך שתפילה יכולה גם לגרום לדברים במציאות. לתפילה שהתגשמה קוראים תפילת אמת.

האמונה הזאת – האמונה בכך שיש אלוהים אבל רק את זה יודעים באופן ברור ולא יודעים שום דבר עליו, על אישיותו, על מראהו או היכן הוא שוכן אם בכלל – נקראת נר האמונה והיא בעצם האמונה הבסיסית "יש אלוהים" וזהו – שום דבר מעבר למשפט זה.

אמונה זאת לא גורמת לך לרצות במישרין לקיים מצוות כלשהם, לעבור ליהדות או אף להאמין שכל מילה בתנ"ך היא אמת צרופה. אם כי הוא הופך ליותר קדוש כי אתה מזהה שהמקור של הפסוקים שאמרת הם בתנ"ך ושמדובר בעצם באותו אל אחד.

אחרי החזרה הראשונה הייתי בהיי במשך שבוע והיתה לי תחושה של רצון להיטהר אחרי המעבר ולכן פניתי באופן טבעי לניסיונות הראשונים שלי בטבילות טהרה. על כך בהמשך הספר...

לאחר שחזרתי בפעם השנייה דרך השער ב2018 כדי לערוך ספר זה בין היתר הרגשתי תחושה טובה ושמחה על כך שיש אלוהים אבל לא הרגשתי שזה עניין גדול במיוחד, אולי המעבר בשער – המכונה קפיצה - הופך לרגיל יותר ככל שעושים יותר מחזורים של חזרה בתשובה ואז חזרה בשאלה לאגנוסטיות ואז שוב חזרה בתשובה דרך אותו שער.

בפעם השנייה לא הייתי בטוח שזה יעבוד שוב אבל ניסיתי במקום שקט ונוח שחביב עליי בישיבה מזרחית או משהו דומה במשך חצי שעה מספר פעמים מחזורים של תפילת תחנון בלב ובקול בבקשה להאמין באלוהים ולאחר מכן אמרתי את מילות השער ככה כמה פעמים עד שזה עבד. אז אל תתייאשו, אם הכוונה שלכם אמיתית ותפילתכם כנה, גם אתם תוכלו לעבור בשער האמונה.