המדרגה הרביעית – האמונה באל

כדי להגיע למדרגה הרביעית של האמונה, כדי להגיע אל האמונה באל, כל שעליך לעשות הוא להגיד את הטקסט הבא הנקרא "שער אמונה", לאחר תפילת תחנון (כמו שזה נשמע, בקשה כנה ועמוקה) בבקשה לאמונה באל מתוך רצון כנה להאמין באותו אל שמדברים עליו, כשהטקסט של תפילת התחנון יכול להיות כל טקסט מסידור התפילה, אני גם הלכתי לבית הכנסת לפני כן:

יהיה אשר יהיה

 

שמע ישראל

ה' אלוהינו

ה' אחד

 

ה'

עיני תפקח

ופי יגיד תהילתך

אמן

 

 

  

באמצע שנת 2010, לאחר חיפושים מצאתי דרך למצוא את האמונה בה',

ראשית הלכתי לבית הכנסת לתפילת ערבית של פסח

שנית התפללתי בבית מהסידור תוך רצון להאמין

ולסיום התפללתי את התפילה/שבועה המובאת למעלה.

וזהו, חזרתי להאמין בה'... זה קל, גם אתם יכולים אם אתם רוצים להתנסות

אצלי זה עבר אחרי פחות משנה. בלי שהתחרדתי או כל תופעה אחרת,

למעשה לא קיימתי במיוחד מצוות אם כי נהניתי הרבה יותר מהתפילות של ימי שישי בבית הכנסת, מנהג שהתחיל אצלי בתקופה, ונתן לי תחושה טובה של היטהרות. מה שכן התחלתי לא לאכול חלבי עד שעה אחרי בשרי והמנהג נמשך גם לאחר שחזרתי בשנית לא להאמין באל. הרגשתי שהאמונה עוזרת לי בחיי בזמן שהאמנתי.

 

ה' אחד במשמעות שאותו ה' שאתה התפללת אליו הוא גם ה' של החרדים ושל שאר ישראל, הוא למעשה גם אותו אל שהנוצרים והמוסלמים מתפללים אליו, הוא אל העולם אף שיש צורות שונות לעבוד אותו ואמונות שונות בנוגע לטבעו.

 

זאת היא דרך נוספת למצוא את האמונה ולא רק בעקבות צרה ומצוקה קיצונית או בעקבות נס או חינוך מילדות, דרך נוספת שמאפשרת להגיע אל האמונה באלוהים פשוט מתוך רצון להתנסות, על ידי בחירה ורצון חופשי. יש לציין שאם אין מספיק רצון וכוונה להאמין באלוהים התהליך לא יצליח, למעשה לאחר זמן אחרי שהפסקתי להאמין כשערכתי את הספר הזה ניסיתי שוב לעבור בשער אך ללא הצלחה, אולי לא באמת רציתי את זה שוב, אף כי זאת זכורה לי כחוויה נחמדה ותומכת. אך עוד בהמשך, כשחזרתי לערוך את הספר ב2018 ורציתי לראות בכל זאת אם השער עובד, לאחר חצי שעה של תפילה זה תפס ושוב האמנתי באל.